Abud

Litery 3D

Nasze podświetlane litery 3D wykonaliśmy z aluminiowej taśmy Alurapid przeznaczonej do logotypów 3D. Taśma Alurapid jest elastyczna, wodoodporna i malowana proszkowo, co zabezpiecza przed utlenianiem się aluminium i zapewnia długą żywotność projektu.
Lico wyfrezowaliśmy z trwałej i solidnej plexy opalizowanej oklejonej folią do podświetleń. Taki zabieg pozwolił na idealne rozprowadzenie światła liter 3D, dzięki czemu są dobrze widoczne nawet z dużych odległości.
Frezowanie wykonaliśmy na najwyżej klasy frezarce CNC stworzonej do cięcia materiałów plastycznych i tworzenia grafiki przestrzennej. Plecy liter 3D wyfrezowaliśmy z #8mm spienionej płyty PCV i umieściliśmy na nich oświetlenie LED. Taki rodzaj płyty PCV jest najlepszym wyborem przy produkcji stojących i montowanych do ściany liter 3D, ponieważ charakteryzuje się dużą odpornością na skrajne warunki atmosferyczne: mróz, upał, duża wilgotność powietrza. Co więcej, jest dźwiękoszczelny oraz trudno zapalny. Nieduży ciężar spienionych płyt PCV sprawia, że można je zamieszczać, gdzie tylko chcemy, nie martwiąc się o ich stabilność i wytrzymałość.
Do podświetlenia liter 3D użyliśmy modułów laminowanych trójżarnikowych firmy LG. Większe litery 3D w niniejszym projekcie zamontowaliśmy na spawanej konstrukcji aluminiowej proszkowo malowanej, natomiast mniejsze litery 3D przymocowaliśmy bezpośrednio do elewacji. Montaż wykonaliśmy za pośrednictwem podnośnika koszowego.
Naszą realizację można obejrzeć w Józefowie koło Warszawy.