Optigem

Kasetony reklamowe o nietypowym kształcie

Kasetony reklamowe o nietypowym kształcie zrealizowaliśmy z wysokiej jakości taśmy aluminiowej Alurapid, która umożliwia nam stworzenie nawet najbardziej nietypowych kształtów oraz liter przestrzennych. Jej elastyczność, ale również i wytrzymałość, umożliwia tworzenie reklam zewnętrznych, w tym przypadku były to kasetony półokrągłe. Kasetony reklamowe o nietypowych kształtach zamontowaliśmy w witrynach okiennych nowo otwartego salonu optycznego w Warszawie.

Wewnątrz kasetonów reklamowych o nietypowych kształtach użyliśmy do podświetlenia grafiki trójżarnikowe moduły ledowe firmy Samsung oraz hermetyczne zasilacze dedykowane dla reklam zewnętrznych. Nietypowe kształty frontów do kasetonów wyfrezowaliśmy z #3mm plexy opalizowanej przeznaczonej do tego typu realizacji. Plexa do podświetleń idealnie rozprasza światło, dzięki czemu cała powierzchnia jest idealnie rozświetlona.

Grafika wydrukowaliśmy na ploterze solventowym na wysokiej jakości samoprzylepnej folii translucentnej do podświetleń. Folia została pokryta wysokiej jakości laminatem foliowym zabezpieczającym grafikę przed promieniami UV oraz przed mechanicznym ścieraniem grafiki. Tego typu działania pozwalają zachować intensywność kolorów i wydłużają żywotność grafiki.

Kasetony reklamowe są często mylnie nazywane jako podświetlane banery reklamowe ;)