Rodzaje konstrukcji

Jak wspomniano wyżej, ten rodzaj reklamy wizualnej może przybierać wiele ciekawych form i kształtów. Kasetony jednostronne, czyli takie, gdzie informacje umieszczane są tylko na froncie, najczęściej instaluje się na elewacji budynku, zwykle nad wejściem do lokalu. Inaczej jest w przypadku konstrukcji dwustronnych – te mogą być zamontowane prostopadle do budynku, pełniąc rolę nowoczesnego, podświetlanego szyldu. Logo i nazwę firmy widać wtedy ze wszystkich stron.

Najprostszą formą jest oczywiście prostokąt. Na takiej powierzchni bez problemu zmieści się logo firmy, promocyjny slogan oraz wszystkie niezbędne informacje. Nasza firma wykona również konstrukcje owalne, a także kasetony o niestandardowych kształtach i formach, na przykład z łukowo wygiętymi frontami. Zachęcamy do przedstawiania nam swoich pomysłów i projektów – z pewnością znajdziemy rozwiązanie atrakcyjne wizualnie, które ponadto będzie miało duże walory informacyjne dla potencjalnych klientów.

Reklama zewnętrzna i wewnętrzna

Chociaż kasetony reklamowe głównie kojarzą nam się z reklamą zewnętrzną, a ich konstrukcja jest doskonale przystosowana do zmieniających się warunków atmosferycznych, nie jest to jedyne miejsce, gdzie są stosowane. Kasetony równie często umieszczane są:

  • wewnątrz galerii i pawilonów handlowych,
  • w środku samych lokali,
  • w recepcjach i lobby,
  • przy stanowiskach kasowych.

W tych miejscach można je wykorzystać na przykład jako przestrzeń do zaprezentowania obowiązującego cennika lub menu. Podświetlenie liter sprawi, że tekst będzie nie tylko wizualnie atrakcyjny, ale też przejrzysty i czytelny.

Nie ma też żadnych ograniczeń co do branży, w której kasetony sprawdzają się najlepiej. Z możliwości, jakie oferuje ten rodzaj wizualnego marketingu, mogą korzystać wszelkiego rodzaju sklepy, obiekty gastronomiczne, banki oraz wiele innych punktów usługowych i obiektów kulturalnych.

Jeśli interesuje Cię ta forma reklamy wizualnej, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą!