O skuteczności reklamy wizualnej, zewnętrznej czy też nie, decyduje wiele czynników, ściśle ze sobą powiązanych. Nawet najciekawszy projekt kasetonu, przestrzennego napisu czy logotypu nie będzie mógł zostać zrealizowany bez zastosowania technik, które nadadzą reklamie odpowiedni kształt i format. W tym celu najczęściej wykorzystujemy cięcie laserowe i frezowanie, w naszym studiu posiadamy też maszyny i akcesoria poligraficzne. Bogate zaplecze produkcyjne i doświadczenie w realizacji wielu różnorodnych zleceń pozwala nam na świadczenie kompleksowych usług i sprawowania kontroli nad projektem od początku do końca.

Cięcie laserowe
Laser CO2 wykorzystujemy ze względu na jego dwie główne funkcje. Po pierwsze, umożliwia on wycięcie z poddawanego obróbce materiału mnóstwa nawet niestandardowych kształtów; po drugie – pozwala na grawerowanie na danej powierzchni. Jego dużą zaletą jest bezstykowa praca – materiałowi nadaje się kształt za pomocą wiązki ciepła, żaden element narzędzia nie styka się z nim bezpośrednio. Zapobiega to niepożądanym uszkodzeniom materiału i pozwala na większa swobodę i precyzję w trakcie pracy. Cięcie i grawerowanie laserem wykorzystywane jest w praktycznych celach (np. w produkcji tabliczek z numerami mieszkań), ale też przy pracy nad niestandardowymi projektami.

Frezowanie
Frezowanie to nic innego, jak jeden ze sposobów obróbki materiału skrawaniem. Frezarki CNC, które posiadamy w naszej firmie są w stanie wyciąć pożądane kształty z wielu materiałów – płyt MDF, PCV, plexi, dibondu, płyt aluminiowych czy stalowych. Wysoka precyzja kształtów uzyskana podczas frezowania wpływa na walory estetyczne danego nośnika reklamy.

Poligrafia
Wizualna oprawa, która przyciągnie wzrok to absolutny must have każdego większego eventu, targów czy konferencji. Jesteśmy w stanie wykonać projekty komunikacji wizualnej na przeróżne okazje. Nasze zaplecze pozwala nam na stworzenie małych elementów, takich jak na przykład ulotki czy wizytówki, plakatów o różnych formatach, standów na produkty, a także wielkoformatowych banerów czy tablic informacyjnych. Plotery i drukarki wykorzystujemy również do wydruku grafik, na przykład na folii samoprzylepnej i wielu innych materiałach.

W Kapi Studio z chęcią doradzimy, która z powyższych metod najlepiej sprawdzi się w Twoim projekcie i która umożliwi osiągnięcie efektu, jakiego oczekujesz. Projekty wykonywane z pomocą frezarek, maszyn do cięcia laserowego i urządzeń poligraficznych wykorzystywane są w działaniach marketingowych i reklamie wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Doskonała znajomość naszych urządzeń oraz materiałów, na jakich pracujemy, sprawia, że z pewnością wybierzemy najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie.

Nasz park maszynowy

Wszystkie prace, jakie są konieczne do zrealizowania projektu, wykonujemy w jednym miejscu – jest to nasz własny park maszynowy. Park ma siedzibę w Warszawie i posiada na wyposażeniu maszyny do cięcia laserowego i CNC, oraz urządzenia poligraficzne, takie jak:

  • laser CO2
  • frezarka CNC
  • ploter termiczny do cięcia styroduru
  • ploter solwentowy
  • laminator do wydruków
  • giętarka termiczna.

Szeroki zakres możliwości maszyn pozwala na stworzenie wielu form reklamy wizualnej o nietypowych formatach i kształtach.

Wydruki

W projektach z zakresu poligrafii wykorzystujemy na możliwości plotera solwentowego. Farby solwentowe w reklamie i komunikacji wizualnej sprawdzają się znakomicie – są bardzo odporne na czynniki zewnętrze, a poza tym można zastosować je na wielu rodzajach podłoża. Opcją dodatkową może być zalaminowanie wykonanego wydruku na błyszcząco lub matowo.

Frezowanie, cięcie laserowe, poligrafia – koszty usługi

Usługi frezowania, cięcia laserowego oraz prac z zakresu poligrafii wykonujemy w atrakcyjnej cenowo ofercie. Koszty zależą przede wszystkim od rodzaju i grubości obrabianego materiału, wielkości zamówienia i stopnia skomplikowania prac. Cena zatem będzie różniła się w zależności od projektu.

Dotychczas z pomocą frezarek, maszyn do cięcia laserowego i urządzeń poligraficznych zrealizowaliśmy już wiele cieszących oko projektów. Możesz przyjrzeć się im w działach „Realizacje” i „Galeria”. Koniecznie zajrzyj na te podstrony, by poznać możliwości naszego sprzętu!